Kampania promocyjno-informacyjna pt. „Zasmakuj w Europie” po raz kolejny w tureckich mediach branżowych

Kampania promocyjno-informacyjna pt. „Zasmakuj w Europie” to również cykliczna współpraca z mediami, oparta na publikacji artykułów sponsorowanych, reklam oraz dodatków tematycznych opisujących różne aspekty europejskiego mięsa wołowego. Organizatorzy, w wyborze tytułów, zdecydowali się na zaangażowanie pism branżowych, skierowanych do grup docelowych kampanii, takich jak handlowcy, importerzy, czy liderzy opinii.

Kampania prasowa w 2016 roku została zaplanowana na czas 2 miesięcy i trwa od maja do czerwca. W tym okresie, w pięciu magazynach branżowych ukażą się informacje na temat walorów smakowych i jakościowych europejskiej wołowiny. W tej edycji, organizatorzy postanowili położyć większy nacisk na komunikację kluczowych wyróżników mięsa, pochodzącego z UE. Decyzja ta została podjęta po analizie drugiej edycji badań ankietowych, zrealizowanych w grupie tureckich odbiorców.

W 2015 roku udało nam się z sukcesem zainicjować temat kampanii w mediach i opinii publicznej. W efekcie zrealizowanych działań, prawie 20% ankietowanych zetknęło się
w ostatnim czasie z tematyką europejskiej wołowiny, a prawie 60% zauważyło ten wątek
w tureckich mediach[1]. W tegorocznej odsłonie kampanii prasowej zależy nam na jeszcze większym eksponowaniu gwarantowanej, powtarzalnej jakości mięsa oraz jego walorów smakowych, takich jak kruchość, odpowiedni poziom marmurkowatości, czy soczystość. Cechy te to gwarancja spełnienia oczekiwań kulinarnych, nawet najbardziej wymagających konsumentów
– podsumowuje Witold Choiński, prezes Związku „Polskie Mięso”, organizatora kampanii.

Publikacje dedykowane kampanii pt. „Zasmakuj w Europie” już niebawem będzie można znaleźć w takich pismach jak Food in Life, Food Turkey, Restaurant & Hi-Tech, Food Time, czy Etbir Kirmizi.


[1] Badanie efektywności kampanii pt. „Zasmakuj w Europie”, zrealizowane przez IQS, marzec 2016