Kampania „Zasmakuj w Europie” na międzynarodowych targach branży spożywczej WorldFood

Już na początku września, podczas targów WorldFood w Stambule, dzięki kampanii „Zasmakuj w Europie”, odwiedzający będą mogli bliżej poznać smak europejskiego mięsa wołowego. W trakcie 4-dniowego wydarzenia, dedykowanego branży spożywczej, organizatorzy kampanii zaplanowali działania informacyjne na stoisku, konferencję prasową oraz panel dyskusyjny, poświęcone tematyce europejskiej wołowiny. Targi to również możliwość rozmowy z ekspertami branży mięsnej oraz okazja do degustacji wyśmienitych potraw, przygotowanych na bazie wołowiny.

Kampania „Zasmakuj w Europie” to inicjatywa informacyjno-promocyjna mająca na celu budowanie pozytywnego wizerunku europejskiego mięsa wołowego oraz wiedzy na jego temat. Działania, zaplanowane na terenie Turcji w latach 2015-2017, skoncentrowane są przede wszystkim na współpracy w obszarze B2B oraz komunikacji z liderami opinii. W kontekście dotarcia z przekazem, targi WorldFood to doskonałe miejsce dla kształtowania relacji biznesowych oraz możliwość prezentacji kampanii szerokiemu gronu odbiorców. Wydarzenie, zaplanowane w tym roku w dniach 3-6 września, corocznie skupia ponad 350 wystawców branży spożywczej, którzy na przestrzeni niemal 60 000 m2, mają szansę przedstawić ofertę 15 000 odwiedzających. Dla wystawców to wyjątkowo efektywna forma komunikacji.

Celami udziału kampanii „Zasmakuj w Europie” w tegorocznej edycji targów WorldFood jest interakcja z grupą handlową, poznanie oczekiwań rynku tureckiego, czy w końcu zainicjowanie tematyki europejskiego mięsa wołowego w tureckiej opinii publicznej. Ambitne plany wymagają od nas kompleksowych działań. Dlatego oprócz stoiska informacyjnego planujemy dodatkowe spotkania, podczas których z pomocą europejskich specjalistów branżowych chcemy omówić kluczowe zagadnienia związane z produkcją, jakością i wyjątkowym smakiem europejskiej wołowiny oraz jej potencjałem eksportowym – wyjaśniają organizatorzy kampanii „Zasmakuj w Europie”.

Stoisko „Zasmakuj w Europie” stanowi główny punkt informacyjny, gdzie odwiedzający będą mogli poznać założenia i plan kampanii, porozmawiać z ekspertami branży mięsnej, czy nawiązać współpracę z europejskimi producentami. Dodatkowo, dla grupy liderów opinii, zaplanowano dwa wydarzenia specjalne – lunch prasowy oraz panel dyskusyjny, które odbędą się kolejno 3 i 5 września. W obu, organizatorzy zagwarantowali udział specjalistów reprezentujących poszczególne etapy cyklu produkcji mięsa, co jeszcze lepiej pozwoli uczestnikom poznać politykę rolno-przetwórczą i jakość europejskiego mięsa. Wszystkim inicjatywom w ramach targów, towarzyszyć będzie degustacja potraw, przygotowanych na bazie wołowiny, przez znakomitego szefa kuchni.

W imieniu organizatorów kampanii „Zasmakuj w Europie”, już dzisiaj zapraszam w dniach 3-6 września na stoisko numer F540, zlokalizowane na terenie CNR Expo w Stambule. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, by było to miejsce zarówno merytoryczne, praktyczne i interesujące. Jednym słowem, „Zasmakuj w Europie” to obowiązkowy punkt na mapie tegorocznej edycji targów WorldFood – podsumowują organizatorzy kampanii „Zasmakuj w Europie”.

Kampania pt. ,,Zasmakuj w Europie’’

Kampania „Zasmakuj w Europie” obejmuje działania promocyjno-informacyjne na terenie Turcji, dotyczące świeżego, chłodzonego lub mrożonego mięsa wołowego, a także przetworów wytworzonych na bazie tych produktów. Głównymi założeniami inicjatywy jest poszerzenie rynku zbytu na europejskie mięso wołowe i wytworzone na jego bazie przetwory,
a także zbudowanie pozytywnego wizerunku europejskiego mięsa, poprzez dostarczanie kompleksowych informacji i działania edukacyjne. Organizatorzy kampanii podkreślają wysoką jakość produktów pochodzących z Unii Europejskiej, a także restrykcyjne zasadach higieny i bezpieczeństwa, charakteryzujące produkcję mięsa na terenie Wspólnoty.
Więcej o kampanii pod linkiem: http://www.zasmakujweuropie.eu/

Agencja Rynku Rolnego

Agencja Rynku Rolnego, została powołana w 1990 r., z misją stabilizacji rynku rolnego i ochrony dochodów uzyskiwanych
z produkcji rolniczej. Od 1 maja 2004 roku instytucja jest agencją płatniczą i działa zgodnie z prawodawstwem unijnym. Instytucja obejmująca 16 oddziałów terenowych, administruje i wdraża w Polsce wybrane mechanizmy Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej.

Agencja Rynku Rolnego nadzoruje kampanię promocyjno-informacyjną pt. ,,Zasmakuj w Europie’’.

Więcej o Agencji Rynku Rolnego pod linkiem: http://www.arr.gov.pl/

Związek Polskie Mięso

Związek Polskie Mięso to instytucja dedykowana podmiotom branży mięsnej, działająca od ponad 20 lat i zrzeszająca niemal
60 dużych i średnich zakładów mięsnych oraz firm działających na rzecz tego sektora. Głównym zadaniem organizacji jest reprezentacja interesów gospodarczych jej podmiotów oraz kształtowanie i upowszechnianie zasad etyki biznesowej. Związek Polskie Mięso przyczynia się do tworzenia sprzyjających warunków rozwoju i wspierania inicjatyw gospodarczych jego członków.

Związek Polskie Mięso jest Organizacją Proponującą dla kampanii promocyjno-informacyjnej pt ,,Zasmakuj w Europie’’.

Więcej o Związku Polskie Mięso pod linkiem: http://polskie-mieso.pl/

World Food Stambul

WorldFood Stambuł to coroczne targi branży spożywczej, organizowane na terenie Turcji od 1993 roku. WorldFood to jedno z kluczowych wydarzeń branżowych sektora spożywczego, odzwierciedlające aktualne trendy rynkowe oraz miejsce premier nowości produktowych branży gastronomicznej. Targi to również szansa nawiązywania relacji biznesowych oraz promocji produktów i usług sektora spożywczego. Wydarzenie, organizowane na terenie CNR Expo w Stambule, zajmuje łączną powierzchnię ok. 60 000 m2, która każdego roku mieści ponad 360 wystawców z całego świata. Liczba odwiedzających
4-dniowe targi przekracza 15 000 osób, reprezentujących 120 różnych krajów.

Organizatorem targów jest ITE GROUP PLC.