Kampania „Zasmakuj w Europie” na targach WorldFood w Stambule!

Jak kampania „Zasmakuj w Europie” prezentowała się podczas targów WorldFood w Stambule?

Dzięki obecności kampanii „Zasmakuj w Europie” na międzynarodowych targach WorldFood w Stambule, mieszkańcy Turcji mieli okazję poznać walory i smak europejskiej wołowiny. W ramach inicjatywy oprócz stoiska targowego zorganizowano dwa dodatkowe wydarzenia – konferencję prasową i panel dyskusyjny.

Na stoisku kampanii, przez 4 dni targów, można było zdobyć wszystkie informacje na temat kampanii „Zasmakuj w Europie”, jak również nawiązać współpracę biznesową z europejskimi producentami mięsa wołowego. Dodatkowo, organizatorzy przygotowali dla wszystkich odwiedzających niespodziankę, w postaci codziennych degustacji. W czasie targów, goście stoiska mogli spróbować niezwykłych potraw, przygotowanych na bazie europejskiej wołowiny przez dwóch znakomitych szefów kuchni – Marcina Budynka i Mariusza Olechno. Receptury przygotowane przez mistrzów to znane europejskie przepisy, urozmaicone akcentami kuchni tureckiej.

Konferencja prasowa w formie lunchu miała miejsce 3 września, czyli pierwszego dnia targów. W spotkaniu uczestniczyły media, przedstawiciele organizatorów i europejskich producentów mięsa wołowego. Część oficjalna konferencji miała na celu przybliżenie słuchaczom założeń oraz działań planowanych w ramach kampanii „Zasmakuj w Europie”, a także omówienie aspektów obszaru produkcji mięsnej w Unii Europejskiej. W spotkaniu prowadzonym przez Katarzynę Oponowicz, dyrektor biura Związku Polskie Mięso, głos zabrali Agnieszka Karpińska, reprezentująca spółkę MEDIACAP odpowiedzialną za wdrożenie kampanii, oraz Jerzy Wierzbicki, prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego. W drugiej części spotkania, szef kuchni Marcin Budynek zaprezentował gościom opracowane na potrzeby konferencji menu lunchowe, bazujące na różnych częściach tuszy wołowej. Konferencję zakończył wspólny posiłek.

Panel dyskusyjny na temat europejskiego mięsa wołowego odbył się 5 września, w hotelu Radisson Blu Airport Stambul. W sobotnie popołudnie zgromadzeni goście mieli okazję posłuchać rozmów na temat potencjału wymiany handlowej pomiędzy Turcją i Europą, standardów produkcji mięsa wołowego w Unii Europejskiej, znaczenia kampanii w kontekście budowania popytu i pozytywnego wizerunku europejskiego mięsa wśród mieszkańców Turcji, a także walorów zdrowotnych i smakowych wołowiny. W spotkaniu prowadzonym przez Katarzynę Oponowicz, dyrektor biura Związku Polskie Mięso inicjatora inicjatywy, głos zabrali: Grzegorz Michalski, Konsul Generalny RP w Stambule; Jerzy Wierzbicki, prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego; Agnieszka Karpińska, reprezentująca spółkę MEDIACAP odpowiedzialną za wdrożenie kampanii „Zasmakuj w Europie” oraz Marcin Budynek, jeden z najlepszych polskich szefów kuchni. Panel dyskusyjny zakończył bankiet.