Panel dyskusyjny, stoisko i spotkania z mediami, czyli kampania pt. „Zasmakuj w Europie” na targach Food Istanbul 2017

Już za niespełna miesiąc rozpoczynają się targi Food Istanbul – wyjątkowe wydarzenie branży spożywczej, na którym będzie obecna kampania pt. „Zasmakuj w Europie”. Organizatorzy już od kilku tygodni intensywnie pracują nad szczegółami aktywności oraz aranżacją stoiska, stanowiącego główny punkt informacyjny. Podczas panelu dyskusyjnego i spotkań z mediami, zaplanowanych w ramach wydarzeń specjalnych, organizatorzy chcą skupić uwagę przedstawicieli tureckiego rynku mięsnego oraz mediów branżowych na wyróżnikach europejskiej wołowiny, a także ofercie producentów z krajów Wspólnoty. Do udziału w spotkaniach zaproszono specjalistów branżowych, przedstawicieli dyplomacji, producentów, media i szefów kuchni.

Kampania pt. „Zasmakuj w Europie” to inicjatywa informacyjno-promocyjna mająca na celu budowanie pozytywnego wizerunku europejskiego mięsa wołowego oraz wiedzy na jego temat. Działania, zaplanowane na terenie Turcji w latach 2015-2018 skoncentrowane są przede wszystkim na współpracy w obszarze B2B oraz komunikacji z liderami opinii. Targi Food Istanbul to pierwsza edycja wydarzenia dedykowanego branży spożywczej, skupiającego się głównie na aspekcie budowania relacji biznesowych. Od 20 do 23 września 2017 r., na powierzchni 60 000 m2 hali CRN Expo, 1000 firm z całego świata pokaże swoje produkty, a także weźmie udział w szeregu spotkań i prezentacji. Kampania pt. „Zasmakuj w Europie” jest organizatorem panelu dyskusyjnego poświęconego tematyce mięsa wołowego, pochodzącego z krajów UE. Zagadnienie jest szczególnie aktualne teraz, w momencie wydania oficjalnej decyzji o otwarciu rynku tureckiego na handel mięsem, od początku przyszłego roku.

Zależy nam przede wszystkim na merytorycznej dyskusji, dlatego w panelu wezmą udział przedstawiciele kampanii, pt. „Zasmakuj w Europie” jak i eksperci branżowi, specjalizujący się zarówno w tematyce mięsa, jak i specyfice oraz potrzebach tureckiego rynku. Dodatkowo, aspekt kulinarny nieodłączny w przypadku tego produktu, zostanie omówiony przez szefa kuchni, który jest zaangażowany w kampanię od samego początku. Wśród gości panelu spodziewamy się reprezentantów tureckiego sektora mięsnego – organizacji branżowych i handlowych, szefów kuchni, importerów, mediów, a także placówek dyplomatycznych, których wsparcie ma kluczowe znaczenie w nawiązywaniu relacji handlowych. Jesteśmy otwarci również na udzielanie wszelkich informacji i dyskusję, zarówno podczas panelu jak i w czasie trwania targów, na naszym stoisku – zapewnia Witold Choiński, prezes związku Polskie Mięso, organizatora kampanii pt. „Zasmakuj w Europie”.

Oprócz panelu dyskusyjnego, organizatorzy kampanii zaplanowali także szereg spotkań z dziennikarzami mediów branżowych oraz strefę do rozmów na stoisku targowym.

Regularny kontakt z mediami i indywidualne spotkania podczas których mamy szansę dokładnie omówić nasze cele oraz różne aspekty kampanii pt. „Zasmakuj w Europie”, dają nam szansę zbudowania świadomości produktu jaki oferujemy, podkreślenia jego walorów i wyróżników. Aspekt edukacyjny jest dla nas szczególnie ważny. Chcemy by tureccy konsumenci wiedzieli co kupują i dlaczego europejska wołowina to doskonały wybór, który sprawdzi się świetnie również w ich rodzimej kuchni. Z kolei, obecność na targach to wyjątkowa możliwość bezpośredniego spotkania z kontrahentami. Aby zapewnić komfort rozmów zaplanowaliśmy specjalną strefę, gdzie europejscy producenci mogą spokojnie przedstawić swoją ofertę oraz zaprosić tureckich klientów na posiłek, przygotowany na bazie naszej wołowiny. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stoisko 2-A02, zlokalizowane zaraz przy głównym wejściu na targi – wyjaśnia Witold Choiński, prezes związku Polskie Mięso, organizatora kampanii pt. „Zasmakuj w Europie”.

Więcej o projekcie, a także informacje na temat zrealizowanych i planowanych działań można znaleźć na stronie internetowej kampanii: www.zasmakujweuropie.eu

Kampania, pt. ,,Zasmakuj w Europie’’
Kampania „Zasmakuj w Europie” obejmuje działania promocyjno-informacyjne na terenie Turcji, dotyczące świeżego, chłodzonego lub mrożonego mięsa wołowego, a także przetworów wytworzonych na bazie tych produktów. Głównymi założeniami inicjatywy jest poszerzenie rynku zbytu na europejskie mięso wołowe i wytworzone na jego bazie przetwory,
a także zbudowanie pozytywnego wizerunku europejskiego mięsa, poprzez dostarczanie kompleksowych informacji i działania edukacyjne. Organizatorzy kampanii podkreślają wysoką jakość produktów pochodzących z Unii Europejskiej, a także restrykcyjne zasadach higieny i bezpieczeństwa, charakteryzujące produkcję mięsa na terenie Wspólnoty. Więcej o kampanii pod linkiem: http://www.zasmakujweuropie.eu/
Agencja Rynku Rolnego
Agencja Rynku Rolnego, została powołana w 1990 r., z misją stabilizacji rynku rolnego i ochrony dochodów uzyskiwanych
z produkcji rolniczej. Od 1 maja 2004 roku instytucja jest agencją płatniczą i działa zgodnie z prawodawstwem unijnym. Instytucja obejmująca 16 oddziałów terenowych, administruje i wdraża w Polsce wybrane mechanizmy Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej. Agencja Rynku Rolnego nadzoruje kampanię promocyjno-informacyjną pt.,,Zasmakuj w Europie’’. Więcej o Agencji Rynku Rolnego pod linkiem: http://www.arr.gov.pl/
Związek Polskie Mięso
Związek Polskie Mięso to instytucja dedykowana podmiotom branży mięsnej, działająca od ponad 20 lat i zrzeszająca niemal
60 dużych i średnich zakładów mięsnych oraz firm działających na rzecz tego sektora. Głównym zadaniem organizacji jest reprezentacja interesów gospodarczych jej podmiotów oraz kształtowanie i upowszechnianie zasad etyki biznesowej. Związek Polskie Mięso przyczynia się do tworzenia sprzyjających warunków rozwoju i wspierania inicjatyw gospodarczych jego członków. Związek Polskie Mięso jest Organizacją Proponującą dla kampanii pt. „Zasmakuj w Europie”.
Targi Food Istanbul Expo
To pierwsza edycja targów branży spożywczej, dedykowana takim sektorom jak: żywność i napoje, przetwórstwo spożywcze, magazynowanie i technologie chłodnicze, a także logistyka w branży spożywczej. Targi FOOD Istanbul Expo odbywają się od 20 do 23 września 2017 r., na powierzchni 60 000 m2, na terenie CRN Expo. Organizatorzy gwarantują udział ponad 1000 marek skierowanych do 35 000 profesjonalnych użytkowników. Udział w wydarzeniu potwierdziły firmy spożywcze z Turcji, Europy, krajów Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej, Rosji i Bałkanów.
Targi to szansa nawiązywania relacji biznesowych oraz promocji produktów i usług sektora spożywczego. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Istambulskie Stowarzyszenie Eksporterów.
Organizatorem targów jest CRN Holding. Firma była przez lata zaangażowana w popularne wydarzenie CRN Gida Fair, które zostało zawieszone w 2012 roku. W tym roku, targi w nowej odsłonie i z nową nazwą wracają do oficjalnego kalendarza tureckich wydarzeń branży spożywczej.