Pozytywne przyjęcie kampanii pt. „Zasmakuj w Europie” na targach Food Istanbul 2017

Degustacja potraw, panel dyskusyjny z udziałem specjalistów branży mięsnej, spotkania z mediami oraz specjalna przestrzeń do rozmów handlowych – oto propozycje, które organizatorzy kampanii promocyjno-informacyjnej, pt. „Zasmakuj w Europie” zaplanowali na tegoroczną edycję targów Food Istanbul, odbywającą się w Stambule od 20 do 23 września 2017 r. Na pozytywny oddźwięk nie trzeba było długo czekać! Już pierwszego dnia goście stoiska chwalili wyjątkowe menu degustacyjne, a po panelu dyskusyjnym, który miał miejsce 21 września, jego uczestnicy zgodnie docenili merytoryczny przekaz, dopasowany do potrzeb tureckiego rynku. Celem kampanii, realizowanej na terenie Turcji do końca stycznia 2018 roku, jest popularyzacja europejskiego mięsa wołowego.

Food Istanbul to 4-dniowe święto branży spożywczej, w którym bierze udział ponad 1000 wystawców z kraju i zagranicy. Na powierzchni 60 000 m2 hali CNR Expo w Stambule odwiedzający mają szansę poznania firm reprezentujących wszystkie dziedziny związane z łańcuchem produkcji, przechowywania i dystrybucji. Wydarzenie to również okazja do negocjacji handlowych, spotkań dyplomatycznych i dyskusji branżowych. Dzięki partnerstwu Związku Eksporterów i współpracy z ambasadami z całego świata, targi wniosły zupełnie nową jakość w obszarze działań B2B. Kampania pt. „Zasmakuj w Europie”, obok stoiska informacyjnego, przygotowała w ramach targów panel dyskusyjny na temat europejskiego mięsa oraz cykl spotkań indywidualnych z mediami.

Nasza komunikacja opiera się kluczowych wyróżnikach europejskiej wołowiny - wysokiej jakości, bezpiecznym produkcie, restrykcyjnych standardach produkcji oraz transparentnych, uczciwych warunkach współpracy. W duchu tych wartości drugiego dnia targów zorganizowaliśmy panel dyskusyjny, w którym wzięli udział znakomici goście – przedstawiciele tureckich organizacji branżowych i mediów, dyplomaci oraz tureccy importerzy mięsa. Poprzez wiarygodną, rzeczową rozmowę i wsłuchiwanie się w potrzeby rynku sukcesywnie budujemy świadomość naszego produktu oraz platformę wymiany handlowej między europejskimi producentami i tureckimi klientami. Temat jest wyjątkowo aktualny teraz, w momencie, gdy Turcja zdecydowała się na otwarcie swojego rynku – wyjaśnia Katarzyna Oponowicz, dyrektor biura Związku Polskie Mięso, organizatora kampanii pt. „Zasmakuj w Europie”.

Głównym źródłem informacji przez cały czas trwania targów jest oficjalne stoisko kampanii. Na powierzchni 80 m2, organizatorzy oraz producenci z pomocą hostess każdego dnia przyjmują tłum odwiedzających. Dzięki możliwości bezpośredniej rozmowy i pakietowi materiałów informacyjnych, każdy z gości stoiska „Zasmakuj w Europie” ma szanse uzyskać kompleksowe informacje na temat kampanii, a także możliwościach współpracy. Atrakcją dla wszystkich zgromadzonych są pokazy kulinarne europejskich szefów kuchni - Marcina Budynka i Mariusza Olechno, podczas których goście mają okazję spróbować wyjątkowych połączeń smakowych, takich jak: wołowa kofta z kaszą gryczaną i smażoną cukinią w orientalnych przyprawach, mini burgery wołowe z pastą z bakłażana i tureckim owczym serem czy tatar wołowy na tostowym chlebku ekmek z czosnkiem niedźwiedzim, ze smażonymi kaparami i piklowaną czerwoną cebulą.

Kampania, pt. „Zasmakuj w Europie” to obok działań w obszarze B2B, komunikacja z mieszkańcami Turcji, której celem jest przekazanie pełnej wiedzy na temat europejskiego mięsa wołowego. Aby skutecznie dotrzeć do opinii publicznej stale współpracujemy z mediami. W tym roku zdecydowaliśmy się na cykl indywidualnych spotkań z kluczowymi mediami branżowymi, podczas których mamy szansę przeprowadzenia pogłębionej rozmowy i odpowiedzi na wszystkie nurtujące redakcję pytania. W naszej opinii taka forma współpracy jest niezwykle efektywna dla obu stron - podsumowuje Katarzyna Oponowicz, dyrektor biura Związku Polskie Mięso, organizatora kampanii.

Stoisko kampanii „Zasmakuj w Europie”, o numerze 2-A02, można odwiedzać na targach Food Istanbul do 23 września 2017 roku.

Więcej o projekcie, a także informacje na temat zrealizowanych i planowanych działań można znaleźć na stronie internetowej kampanii: www.zasmakujweuropie.eu

Kampania, pt. ,,Zasmakuj w Europie’’
Kampania „Zasmakuj w Europie” obejmuje działania promocyjno-informacyjne na terenie Turcji, dotyczące świeżego, chłodzonego lub mrożonego mięsa wołowego, a także przetworów wytworzonych na bazie tych produktów. Głównymi założeniami inicjatywy jest poszerzenie rynku zbytu na europejskie mięso wołowe i wytworzone na jego bazie przetwory,
a także zbudowanie pozytywnego wizerunku europejskiego mięsa, poprzez dostarczanie kompleksowych informacji i działania edukacyjne. Organizatorzy kampanii podkreślają wysoką jakość produktów pochodzących z Unii Europejskiej, a także restrykcyjne zasadach higieny i bezpieczeństwa, charakteryzujące produkcję mięsa na terenie Wspólnoty. Więcej o kampanii pod linkiem: http://www.zasmakujweuropie.eu/
Związek Polskie Mięso
Związek Polskie Mięso to instytucja dedykowana podmiotom branży mięsnej, działająca od ponad 20 lat i zrzeszająca niemal
60 dużych i średnich zakładów mięsnych oraz firm działających na rzecz tego sektora. Głównym zadaniem organizacji jest reprezentacja interesów gospodarczych jej podmiotów oraz kształtowanie i upowszechnianie zasad etyki biznesowej. Związek Polskie Mięso przyczynia się do tworzenia sprzyjających warunków rozwoju i wspierania inicjatyw gospodarczych jego członków. Związek Polskie Mięso jest Organizacją Proponującą dla kampanii pt. „Zasmakuj w Europie”.
Targi Food Istanbul Expo
To pierwsza edycja targów branży spożywczej, dedykowana takim sektorom jak: żywność i napoje, przetwórstwo spożywcze, magazynowanie i technologie chłodnicze, a także logistyka w branży spożywczej. Targi FOOD Istanbul Expo odbywają się od 20 do 23 września 2017 r., na powierzchni 60 000 m2, na terenie CRN Expo. Organizatorzy gwarantują udział ponad 1000 marek skierowanych do 35 000 profesjonalnych użytkowników. Udział w wydarzeniu potwierdziły firmy spożywcze z Turcji, Europy, krajów Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej, Rosji i Bałkanów.
Targi to szansa nawiązywania relacji biznesowych oraz promocji produktów i usług sektora spożywczego. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Istambulskie Stowarzyszenie Eksporterów.
Organizatorem targów jest CRN Holding. Firma była przez lata zaangażowana w popularne wydarzenie CRN Gida Fair, które zostało zawieszone w 2012 roku. W tym roku, targi w nowej odsłonie i z nową nazwą wracają do oficjalnego kalendarza tureckich wydarzeń branży spożywczej.