Smak, jakość i tradycja. Kampania „Zasmakuj w Europie” na targach WorldFood w Stambule

Degustacja potraw, rozmowy ze specjalistami branży mięsnej i producentami, panel dyskusyjny z udziałem ekspertów oraz spotkanie z mediami – oto szereg aktywności, jakie organizatorzy kampanii promocyjno-informacyjnej „Zasmakuj w europie” zaplanowali podczas targów WorldFood, odbywających się w Stambule od 3 do 6 września. Celem kampanii, realizowanej na terenie Turcji do końca 2017 roku, jest popularyzacja mięsa wołowego.

WorldFood to wyjątkowe wydarzenie dla branży spożywczej, skupiające każdego roku ponad 300 wystawców z całego świata. W tej edycji targów nie mogło zabraknąć przedstawicieli kampanii „Zasmakuj w Europie” – inicjatywy dedykowanej promocji europejskiego mięsa wołowego, skoncentrowanej głównie na komunikacji w obszarze B2B.

Głównym punktem informacyjnym kampanii jest przestronne stoisko, gdzie każdy odwiedzający ma szansę nie tylko lepiej poznać założenia kampanii, ale także dowidzieć się wszystkiego na temat wołowiny. Dlaczego warto ją jeść? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu mięsa? Jakie certyfikaty jakości powinni posiadać producenci? I w końcu, czym charakteryzują się europejskie standardy produkcji mięsnej i dlaczego przepisy te są uznawane za tak restrykcyjne na świecie? Na te i szereg innych pytań, odpowiedzi znaleźć można właśnie na stoisku kampanii „Zasmakuj w Europie”. W jak najlepszym poznaniu tematyki wśród gości pomagają eksperci branżowi, a także przedstawiciele organizatorów i producentów mięsa, którzy są dostępni dla gości stoiska przez cały czas trwania targów. Dodatkowo, dla odwiedzających przygotowano degustację potraw, przygotowanych na bazie wołowiny, a także pakiet materiałów, które w czytelny sposób prezentują główne założenia kampanii.

Kampania Zasmakuj w Europie opiera się na solidnych fundamentach – wysokiej jakości, bezpiecznym produkcie, restrykcyjnych standardach produkcji oraz transparentnych, uczciwych warunkach współpracy. To właśnie te wartości chcieliśmy zaprezentować podczas targów i to na nich opieramy swoją komunikację. Naszym celem, w perspektywie 3 lat, jest stworzenie platformy wymiany handlowej z tureckimi przedsiębiorcami i zbudowanie trwałych relacji biznesowych, opartych na partnerstwie. Inicjatywy takie jak targi WorldFood są doskonała okazją do realizacji tych założeń. Okazją, z której chcemy jak najlepiej skorzystać – wyjaśnia Katarzyna Oponowicz, dyrektor biura Związku Polskie Mięso, organizatora kampanii „Zasmakuj w Europie”.

Oprócz stoiska informacyjnego, organizatorzy kampanii „Zasmakuj w Europie” zaplanowali dwa dodatkowe spotkania w postaci panelu dyskusyjnego i konferencji prasowej, skierowane do grupy biznesowej oraz liderów opinii. Celem spotkań jest przybliżenie przedstawicielom opinii publicznej tematyki europejskiego mięsa wołowego i standardów jego produkcji, jak również poznanie oczekiwań oraz potrzeb tureckich konsumentów. Poprzez otwarte rozmowy i dyskusje, organizatorzy kampanii chcą jak najlepiej dopasować swoją ofertę do aktualnej sytuacji rynkowej. Zaplanowane podczas targów inicjatywy to również pierwsze z cyklu bezpośrednich spotkań, przewidzianych w ramach kampanii.

Kampania Zasmakuj w Europie to przede wszystkim konsekwentne działania informacyjno-edukacyjne, których celem jest przekazanie mieszkańcom Turcji pełnej wiedzy na temat europejskiego mięsa wołowego. Co robimy? Stworzyliśmy i ciągle aktualizujemy stronę internetową, realizujemy kampanie prasowe, współpracujemy z lokalnymi mediami, spotykamy się z dziennikarzami. Dodatkowo, planujemy udział w targach branżowych, a przyszłym roku zapraszamy przedstawicieli branży mięsnej na wizytę studyjną w Polsce. Chociaż to dopiero pierwszy rok kampanii, wiemy, że ten sprawdzian zarówno w tym jak i kolejnych latach, chcemy zdać celująco – podsumowuje Katarzyna Oponowicz, dyrektor biura Związku Polskie Mięso, organizatora kampanii.

Targi WorldFood trwają do 6 września i są dostępne bezpłatnie, po wcześniejszej rejestracji na oficjalnej stronie wydarzenia.

Wszystkie informacje na temat kampanii „Zasmakuj w Europie” można znaleźć na oficjalnej stronie www.zasmakujweuropie.eu

Kampania pt. ,,Zasmakuj w Europie’’

Kampania „Zasmakuj w Europie” obejmuje działania promocyjno-informacyjne na terenie Turcji, dotyczące świeżego, chłodzonego lub mrożonego mięsa wołowego, a także przetworów wytworzonych na bazie tych produktów. Głównymi założeniami inicjatywy jest poszerzenie rynku zbytu na europejskie mięso wołowe i wytworzone na jego bazie przetwory, a także zbudowanie pozytywnego wizerunku europejskiego mięsa, poprzez dostarczanie kompleksowych informacji i działania edukacyjne. Organizatorzy kampanii podkreślają wysoką jakość produktów pochodzących z Unii Europejskiej, a także restrykcyjne zasadach higieny i bezpieczeństwa, charakteryzujące produkcję mięsa na terenie Wspólnoty. Więcej o kampanii pod linkiem: http://www.zasmakujweuropie.eu/

Agencja Rynku Rolnego

Agencja Rynku Rolnego, została powołana w 1990 r., z misją stabilizacji rynku rolnego i ochrony dochodów uzyskiwanych z produkcji rolniczej. Od 1 maja 2004 roku instytucja jest agencją płatniczą i działa zgodnie z prawodawstwem unijnym. Instytucja obejmująca 16 oddziałów terenowych, administruje i wdraża w Polsce wybrane mechanizmy Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej.

Agencja Rynku Rolnego nadzoruje kampanię promocyjno-informacyjną pt. ,,Zasmakuj w Europie’’.

Więcej o Agencji Rynku Rolnego pod linkiem: http://www.arr.gov.pl/

Związek Polskie Mięso

Związek Polskie Mięso to instytucja dedykowana podmiotom branży mięsnej, działająca od ponad 20 lat i zrzeszająca niemal 60 dużych i średnich zakładów mięsnych oraz firm działających na rzecz tego sektora. Głównym zadaniem organizacji jest reprezentacja interesów gospodarczych jej podmiotów oraz kształtowanie i upowszechnianie zasad etyki biznesowej. Związek Polskie Mięso przyczynia się do tworzenia sprzyjających warunków rozwoju i wspierania inicjatyw gospodarczych jego członków.

Związek Polskie Mięso jest Organizacją Proponującą dla kampanii promocyjno-informacyjnej pt ,,Zasmakuj w Europie’’.

Więcej o Związku Polskie Mięso pod linkiem: http://polskie-mieso.pl/

World Food Stambul

WorldFood Stambuł to coroczne targi branży spożywczej, organizowane na terenie Turcji od 1993 roku. WorldFood to jedno z kluczowych wydarzeń branżowych sektora spożywczego, odzwierciedlające aktualne trendy rynkowe oraz miejsce premier nowości produktowych branży gastronomicznej. Targi to również szansa nawiązywania relacji biznesowych oraz promocji produktów i usług sektora spożywczego. Wydarzenie, organizowane na terenie CNR Expo w Stambule, zajmuje łączną powierzchnię ok. 60 000 m2, która każdego roku mieści ponad 360 wystawców z całego świata. Liczba odwiedzających 4-dniowe targi przekracza 15 000 osób, reprezentujących 120 różnych krajów.

Organizatorem targów jest ITE GROUP PLC.